Tworzenie stron Niemcy

Własna strona internetowa to podstawa jakichkolwiek działań reklamowo – promocyjnych w sieci. Decydując się na sprzedaż swojej oferty na terytorium Niemiec, warto zadbać o stronę dedykowaną odbiorcom w tym kraju. Poniżej umieściliśmy kilka istotnych informacji, które przydadzą się osobom planującym założyć swoją witrynę w Niemczech. Jeśli jednak nie mają Państwo możliwości lub czasu na samodzielne tworzenie strony na Niemcy, polecamy nasze usługi – kompleksowe tworzenie, optymalizację i pozycjonowanie stron Niemcy.

 

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Adres Twojej strony www (wymagane)

  Frazy do pozycjonowania (tutaj możesz też wpisać treść wiadomości)

  captcha

  Tutaj wpisz kod z powyższego obrazka:

  Strona w Niemczech – o czym należy pamiętać?

  O kilka spraw warto zadbać, aby tworzenie niemieckiej strony internetowej przyniosło dobry efekt. Przede wszystkim należy zakupić niemiecką domenę narodową – domena z rozszerzeniem .de. Następnie warto wybrać szybki i sprawny serwer, najlepiej z adresem IP wskazującym lokalizację strony w Niemczech. Podczas tworzenia strony na Niemcy trzeba zadbać o interesujące treści w języku niemieckim i co ważne – teksty nie mogą zawierać błędów, więc powinny być tworzone przez osoby, które mają język niemiecki opanowany w bardzo wysokim stopniu. Należy również pamiętać o aspektach prawnych – strony internetowe w Niemczech powinny mieć umieszczoną wyraźną informację o plikach cookies (tzw. ciasteczka), a ponadto muszą zawierać Impressum, czyli sekcję w której znajdują się wszelkie niezbędne informacje o właścicielu i administratorze strony, a także dane kontaktowe.

  Tworzenie stron w Niemczech – krok po kroku

  Tworząc stronę dedykowaną na rynek Niemiec musimy nasze działania dobrze zaplanować, aby cały proces przebiegł w miarę sprawnie. Powinniśmy zatem zadbać o:

  1. Zakup domeny narodowej .de
  2. Wybór serwera / firmy hostingowej
  3. Wybór i poprawną implementację silnika programistycznego strony – zależnie od potrzeb może to być ogólnodostępny CMS – np. WordPress, Joomla lub Prestashop, albo własny CMS – dedykowany naszej stronie.
  4. Wybór, zakup i indywidualizacja szaty graficznej
  5. Uzupełnienie naszej niemieckiej witryny odpowiednio przygotowanymi treściami i wymaganymi informacjami
  6. Optymalizacja strony pod kątem wyszukiwarki Google.de
  7. Dodatkowe działania – np. integracja naszej niemieckiej strony www z profilami w mediach społecznościowych oraz połączenie z witryny z Google Search Console, Google Analytics
  8. Wybór opiekuna – administratora naszej strony. Osoba ta będzie odpowiedzialna za dostępność witryny w sieci oraz jej poprawne działanie.

  Stworzeniem niemieckiej strony internetowej można oczywiście zająć się samemu jeśli tylko posiadamy odpowiednią wiedzę i umiejętności oraz sporą ilość wolnego czasu. Natomiast dla osób, które chcą się skupić w głównej mierze na prowadzeniu i rozwijaniu własnej firmy mamy bardzo atrakcyjną ofertę na tworzenie stron na Niemcy, ich obsługę oraz pozycjonowanie w Google.de. Zapraszamy do kontaktu, chętnie przedstawimy naszą ofertę!